grifs
|
21.09.2007. - 10:15:17
Pilnība piekrītu emciks - Eiropass CV ir baigi laba lieta. Vienkarsi izdzēs liekās rindiņas un pieliec nepieciešamās un CV jau gatavs, absolūti nav jādoma apr noformešanu, kas CV parasti ir tas ķēpīgakais process, lai tas būtu parskatāms.
Kas attiecas uz motivācijas vēstuli, es to vienmēr rakstu vienkārši meilā. Jāteic, ka parasti moticāvijas vēstulēs tiek pieļautas vislielakās kļūdas tieši pārspīlējot savu varēšanu vai gribēšanu. Cita lieta ir ne parak laba literārā valoda, kas arī var padarīt vēstuli nelasāmu. bet ar motivācijas vēstuli ir tā - darba devējs tai īpasu uzmanību var nepievērst, tomēr pēc CV, kurā ir tikai fakti, motivācijas vēstule rada pirmo priekštatu par tevi. Proti - ja motivācijas vēstule būs neveiksmīga, ir iespējamība, ka tevi nemaz neuzaicinas uz pārrunām, lai vai cik labs izskatītos tavs CV.
Kas attiecas uz darba pārrunām, tad sava pieredzē esmu sapratis, ka svarigakā ir attieksme. proti - vai tu esi pārliecinats apr sevi, nosvērts, izrādi iniciatīvu, velmi, interesi. Diezgan otršķirīgs jautajums ir abģērbs, bet tas ir jāskatās, atkarība no amata. Piemēram, uz banku ejot pieteikties strādat, noteikti vajadzēs uzvalku, jo banka tomēr ir konservatīva iestāde. Taja pat laika, ja tu gatavojies būt par programmētāju, vai citu tīri tehnisku cilveku, tad protam s ka vacmātes adītais džemperītis būs pietiekoši labs apģērbs, jo tev nebūs jāstrāda ar klientiem, bet gan tikai labi jāveic savs darbs kāda pagraba stūrītī :). protams, vienmēr labak ir sapuceties vairāk nekā mazak, un tomēr, ka jau es teicu - svarīgaka tomēr būs attieksme, ja tu labi paradīsi sevi intervijā, ir liela iespejamība, ka tevi paturēs.
Bez tam, ko es arvien biezak un biezak un biezak dzirdu, ir tas, ka ikvienāvieta, gan slikti atalgotā, gan labi atalgotā darbā trūkst labu darbinieku, labu spaciālistu. Jādomā, ka ja esi kaut kāda lieta sepcs un vari sevi pieradīt, tad darbu atrast nebūs grūti. Lielaka konkurence ir tiesi tādam ta saucamajam vidusslānim, kur cilvekiem ir kaut kāda izglītība, vai nekāda, bet pieredzes nav, vai nav īsti spēju. Tādu cilveku ir daudz, un tiem ir diezgan grūti, jo ta ir lielākā sabiedrības daļa.
Tāda nu man sķiet realitāte.