grifs
|
12.04.2007. - 16:54:53
Neesmu nekāds baigais ekonomists lai varētu ļoti analizēt ekonomiskos procesus, kas veicina inflāciju, bet tas tik tie;šām - viens ir nenormālie kredīti, kurus pakaļ sviež un kurus var darbūt ikviens, kam nav slinkums. Jautājums tikai - cik ilgi šos kredītus iespējams dabūt, jo tomēr šie naudas līdzekļi arī nav neierobežoji, ņemot vērā, to, ka katrs kredīts tiek balstīts uz cilvēka reālajiem ienākumiem, kali šo kredītu vaētu atmaksāt?
Otrs ir arī šo ceļotāju lielais procents - paņem, aizbrauc sapelnās, atved lielo piķi mājās, un atkal valstij ir lieka nauda. Tīri subjektīvi es labāk ieredzu tos, kas brauc uz arzemēm, lai tur dzīvotu, jo tad tasnav tikai pliks naudas jautājums vien, bet tiešām vēlme mainīt savu dzīvi.
Kāds būtu risinājums? Nez... Varbūt būtu jāliedz vispār kaut ko kreditēt kādu laiku, jo kredīts ir kļuvis apr otro maizi, taču cilvēki aizmirst, ka kredīts nav nabagu maize, kas apmierina izsalkumu, bet gan produkts, par kuru ir jāmaksā. Un tad protams cilvēkiem vajag vai nu vairāk strādāt, vai arī pacelt algas (kas arī veicina inflāciju), vai ņemt jaunu kredītu, lai nosegtu iepriekšējo. beigās sanāk riņķa dancis.
iespējams mums arī pašiem vajag būt apdomīgākiem savos pirkumos un tēriņos, atceroties, ka kredīts nav ielāps visām problēmām un tāpat arī piepelnīšanās Īrijā, pēdējā gadījumā ņemot vērā, ka nereti tiek atstāti bērni bez vecākiem uz laiku un arī pats notrulinies, lasot tikai zemenes.
bet nu protams, jāatzīst, ka visa pamatā ir likumdošana un valsts atbalsts iedzīvotājiem. Ja tā nav - tad rezultāts ir tāds ka’ds tas ir.