Vartotojas
Slaptažodis

Referendums / 20


lindaf | 2008.07.28. - 16:46:12 | Peržiūrėta 9392 kartų

Es piedalīšos 2. augusta referendumā par tautas tiesībām atlaist Saeimu - un balsošu PAR. Ceru, ka to darīs arī daudzi citi šī portāla lietotāji. Es to darīšu, jo uzskatu, ka esošā Saeima ir politiski un ekonomiski bankrotējusi, un tāpēc, ka nav cita ceļa kā pateikt valdošajai koalīcijai, ka mēs viņu politiku neatbalstām. Es to darīšu, jo neredzu nevienu iemeslu kāpēc šai Saeimai būtu jāpaliek "pie stūres" līdz 10. Saeimas vēlēšanām. Un es to darīšu, jo es uzskatu, ka arī nākotnes Saeimām nāktu tikai par labu apzināties, ka viņu darba devējs (mēs!) viņu darbiem un nedarbiem seko, un izvērtē viņu darbu - tāpat, kā tas notiek jebkurā darba vietā.
Turklāt man ir skaidrs, ka kamēr mums būs šī Saeima mēs uz priekšu netiksim nedz ar likumu par divu cilvēku kopdzīvi, nedz ar viendzimumu partnerattiecību likumu. Jo ātrāk mēs tiksim pie jaunām vēlēšanām, jo lielākas būs mūsu izredzes sagaidīt šādas likuma izmaiņas Latvijā.
Mozaīkas valde saņēma uzaicinājumu iestāties biedrībā "par Tautas tiesībām" un to arī izdarīja, jo saskatījām iespēju piedalīties pozitīvu procesu virzīšanā.
Aicinu visus, kas vēlas šajā valstī dzīvot un justies labi nepalikt vienaldzīgiem un piedalīties referendumā.
Atsakymai (89)
lindaf | 2008.07.28. - 22:30:45

Referendums ir par IESPĒJU atlaist Saeimu ja tā ir zaudējusi savu vēlētāju uzticību - neba par Saeimas tūlītēju atlaišanu. Atlaišanas process ir garš un nekādā gadījumā nevarētu kļūt par "ikmēneša pasākumu", vienalga ko TP cenšas iestāstīt savās reklāmās. Tā būs konstitucionāla iespēja darba devējam atlaist bankrotējušu darba ņēmēmu - bet šāds drauds, ticiet man, ir gana sāpīgs daudziem deputātiem, kuriem ir skaidrs, ka viņus vēlreiz neievēlēs.
Nesaprotu šo žēlabaino "nekas tik un tā nemainīsies" attieksmi - viss vienmēr mainās, attīstās un pārvēršās! Nevajag lietas skatīt dažu mēnešu vai pāris gadu perspektīvā, bet pacelt skatu mazliet augstāk un ieraudzīt kā pasaule un mēs paši maināmies. Pēc tam vajag padomāt par to, kas iniciē šos procesus... tie vienmēr ir bijuši atsevišķi indivīdi, kuri ir spējuši ap sevi pulcināt domu biedrus, pārliecināt lielākas ļaužu masas par savu sapni vai politiku.
Katram no mums ir izvēle - piedalīties procesu virzīšanā uz sev tīkamāku valsti, vai stāvēt malā un sūroties par to, ko dara citi. Man šī izvēle ir pašsaprotama.
angelius | 2008.07.28. - 22:42:04

hmm, egil, es neatceros, ka butu prasijsi, lai tu komentetu manus textus!!
un zini, ja esmu gan beidzis vidusskolu!!
un man ir kas vairak par vienk.videjo izglitibu!!
ka tik tu pats neesi tas 15gadigais!
jo nesaprati teikta jegu..
un tu vispar butu paklusejis.. 4akare citus un tad te kko vel kadam dirsisi virsu!!
angelius | 2008.07.28. - 22:43:18

un vispar, kuru gan tas isti uztrauc kurs balsos par vai pret???????????
ok, var pateikt , ka ies..
bet par ko balsos..
nja..
kazis | 2008.07.28. - 22:58:35

vot vot, lindaaf, iesaku pacelt skatu augstāk un domāt par ko balso vēlēšanās. tad nevajadzēs apkakāties un iet savu vēlēšanu zīmi raut no urnas ārā.

dino | 2008.07.28. - 23:42:07

es balsosu PAR,
tiem, kas nedomā mainīt neko, lai nemaina, tikai LUDZU nesakiet, ka jūs neesat ar mierā to, kas tagad notiek un notiks! šeit ir attieksmes ari parādīšana,
un vispar, pilsoniskā sabiedrības aktivititāte LVā ir tik zema! :(((((((((9
kazis | 2008.07.28. - 23:58:17

Kas tas par jēdzienu pilsoniska sabiedrība? Nevajag sēdēt un gudri dirst, bet darīt. Manas pilsoniskās aktivitātes Kazis vs Rīgas Dome, Kazis vs Satiksmes ministrija, Kazis vs Kalvītis un citas ir bijusas visai rezultatīvas un augļus bauda visi.Neieslīgšu detaļās kam interesē tāpat zina. Pilsoniskas sabiedrības priekšnoteikums ir PILSOŅI. Un aktīvi pilsoņi nevis vaimanātāji.

gebels | 2008.07.29. - 00:00:49

jou, visi uz klubu, pie urnām :D
stelss | 2008.07.29. - 06:36:13

Es tā arī nesaņēmu precīzu atbildi, kā tikai apvainojumus. Nu īstākie "tautas kalpi" te salīduši, kuri tikai skaisti runāt prot. Jūs ik pēc 4 gadiem ejat un balsojat, un nezkāpēc par vieniem un tiem pašiem. Laikam jums darīt nav ko, kā tikai pa urnām ložņāt. Tagad iesiet ik pēc gada vēlēt??? Jezga tad gan būs kā vistu būrī, kur lapsa plosās!!!
gebels | 2008.07.29. - 08:52:16

Es gan aiziešu, lai ar kas tur sanāks, bet, lai tie draņķi bik pabaidās :)
Tie, kas uzskata ka referendumu nevajag utt - ir skaidrs par ko balsojat vēlēšanās - šleseri, šķēles, kalvīši...
evitag | 2008.07.29. - 09:15:03

Es piedalīšos un balsošu "par". Tiem, kas domā, ka grozījumu pieņemšanas gadījumā turpmāk Saeima tiks atlaista katru dienu, iesaku izpētīt mehānismu, kādā tas tiks darīts. Tas ir smagnējs, un Saeimas atlaišanas ierosināšana katru dienu vienkārši nevarēs notikt. Lūk, grozījumu teksts:

2008.gada 2.augusta tautas nobalsošanai nodots šāds vairāk kā vienas desmitās daļas vēlētāju atbalstīts likumprojekts:

LIKUMPROJEKTS

Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē

Izdarīt Latvijas Republikas Satversmē šādus grozījumus:

1. Izteikt 78.pantu šādā redakcijā:

78. Ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesība iesniegt Valsts Prezidentam pilnīgi izstrādātu Satversmes grozījumu projektu, likuma projektu, lēmuma projektu par Saeimas atlaišanu, kuru Prezidents nodod Saeimai. Ja Saeima to nepieņem bez pārgrozījumiem pēc satura, tad tas ir nododams tautas nobalsošanai.

2. Izteikt 79.pantu šādā redakcijā:

79. Tautas nobalsošanai nodotais Satversmes pārgrozījums ir pieņemts, ja tam piekrīt vismaz puse no visiem balsstiesīgiem.

Tautas nobalsošanai nodotais likumprojekts, lēmums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā vai būtiskām izmaiņām šīs dalības nosacījumos, lēmums par Saeimas atlaišanu ir pieņemts, ja balsotāju skaits ir vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un ja vairākums ir balsojis par likumprojekta pieņemšanu, Latvijas dalību Eiropas Savienībā vai būtiskām izmaiņām šīs dalības nosacījumos, Saeimas atlaišanu.
ht100 | 2008.07.29. - 13:08:31

Es noteikti iešu, ja ne citādi tad lai samazinātu cērpamo avju īpatsvaru Latvijas pilsoņu vidū.
nihils | 2008.07.29. - 13:32:02

lai atgādinātu ka viņiem jabūt tautas kalpiem nevis kungiem visiem vajadzētu iet,citadi tautas intreses vienmēr pedējā vietā paliks.
ineta | 2008.07.29. - 14:26:16

Nav problēmu pašļūkāt pa pilsētu, aiziet uz tirgu, uz referendumu... Tikai, ja atkal kvorums nesalasīsies, tad vajadzētu lemt par tiesībām atlaist tautu. Kas tad ievēlēja to štruntīgo Saeimu? Un kas tupēja mājās un priecājās?
nihils | 2008.07.29. - 14:33:39

nu katrā ziņā ja ir iespēja padarīt viņu kreslus ne tik stabilus un ērtus tad tā ir jāizmanto :)
grifs | 2008.07.29. - 15:12:43

No vienas puses var piekrist Nē teicējiem, jo pilsoņiem ir jābūt politiski gudriem un atbildīgiem valsts un savā priekšā, ievēlot kārtējo saeimu, kurai būtu jābūt tādai, kā tauta vēlas, nevis četrus gadus jākurn, ka saeima nav laba, bet padomājiet - 4 gadi nav nemaz tik ilgs laiks, lai saeimas attieksme mainītos tik ļoti, ka pēc pāris gadiem tā vairs neatbilst tautas vēlmēm. ’Tad jājautā - kur vēlētāji ir ir skatījušies, ka ievēlējuši tik sūdīgu saeimu?
Bet no otras puses ir jāatzīst, ka saeima un valdība mums tik tiešām ir sūdīga un tā ir sūdīga jau no sasaukuma uz sasaukumu un tas viss pateicoties visām pozitīvisma kampaņām un tamlīdzīgām muļķībām uz kurām elektorāts acīm redzami ļoti lētticīgi uzķeras un jau nākamajā dienā pēc vēlēšanām vaimanā par to, ko paši ievēlējuši, savukārt ievēlētie jūtas neaizskarami turpmākos 4 gadus. Tāpēc šāda atlaišana un jaunu ievēlēšana ir nepieciešama šajā laikā, kamēr cilvēki sāks doma’t nevis pēc pozitīvisma kampaņām, bet gan pēc deputātu darbiem.
Un tas patiesībā liks padomāt ne tikai deputātiem, kuriem nederēs vairs pozitīvisma kampaņas, bet tiešām būs jāstrādā vienmēr, jo kuru katru brīdi viņus varēs atlaist, bet arī pašiem vēlētājiem, kad kārtējo reizi tiks pāris miljoni izdoti vēlēšanām, kas tiks noņemti no viņu algām, pabalstiem un tamlīdzīgām lietām.
Taču kas attiecas uz satversmes grozīšanu. Lai arī saka ka mūsu satversme ir sasodīti laba, tomēr tās grozīšana ir jau mūsdienās ormāla parādība. Šodien grozīsim tā, bet kad situācija stabilizēsies, atkal varēsim nodot visas pilnvaras tikai prezidentam. Tas jau tāpat kā ar 110. pantu, ja nemaldos. LPP panāca tā grozīšanu, bet nepaies nemaz tik ilgs laiks, ka nāksies šo pantu atkal grozīt, jo laulības jēdziens būs mainījies.
ht100 | 2008.07.29. - 16:00:08

Nez kāpēc neviens nepiemin pagājušā gada referendumu. Tas kas mani sanikno visvairāk ir nevis deputātu bezjēdzība bet gan tas ka daži sivēnastes tik pašpārliecināti jutās impotentu aunu un dumju aitu barā ka sāka labot likumdošanu lai atvieglotu savu noziedzīgo darbību.
Ja tik vien tā nelaime būtu kā stulbi deputāti es pat pirkstu nepakustinātu. Tad es piekristu tiem kas atsaucas uz vēlēšanām. Nelaime ir noziedznieki kas cenšas mainīt likumdošanu sev par labu, un viņus maz interesē satversmes svētulība uz ko te arī atsaucas, grifs piemēram. Tad es gribu zāģēt krēsla kājiņas, un šis referendums mana skatījumā par to vien ir, par pilsoņu spēju stāties pretī politiskiem noziedzniekiem. Starp citu, 4 gadi viņiem ir ļoti ilgs laiks.
Pēc satversmes prezidentam būtu jāstājas pretī, un VVF to darīja. Kurš ievēlēja zatleru? Tie paši noziedznieki kurus VVF uz brīdi apturēja. Ja VVF vēl būtu pie teikšanas tad tagadējā referenduma nebūtu jo prezidents pildītu savu darbu. Neredzu jēgu sākt diskusiju par prezidenta posteni, tagad būs referendums par saeimu. Punkts.
Kāpēc vairums domā ka referendums ir par muļķa deputātiem? Vai es būtu ko palaidis garām?
nausis | 2008.07.29. - 17:20:19

Drusku palasot komentārus rodas iespaids, ka publika ir sadalījusies 2 frontēs - vieni, kuriem ēst pat nedod, bet ļauj tik pagānīties par varu, valsti un pašiem par sevi (kā nekā tauta sastāv no konkrētiem cilvēkiem), otri - kuriem viss ir pilnīgi po... . Mans viedoklis varbūt nesakritīs ar vairuma šeit izteikto, jo ir jāatceras pirms skandējam - metam šitos nost, kas nāks vietā. Mazās Latvijas vēlēšanu īpatnība ir tāda, ka mēs nebalsojam par partiju programmām, bet gan par cilvēkiem (Personālijām), un grozies, kā gribi bet gandrīz katram otram letiņām kādā no sarakstiem ir pa čomam, klasesbiedram, darbakolēģim, paziņam, politiskai simpātijai u.c. un tad, jau ir pilnīgi vienalga, kādu partiju viņš/a pārstāv, ka tik tur ir "savējais" vai "foršais". Kad ievēlētais "savējais" i nemaz netaisās palīdzēt, tad uzreiz spuras gaisā, ah tu, gan es tev parādīšu (lietussargu revolūcija, referendumi u.c. izklaižu organizēšana). Tandēļ pirms Saeimas vēlēšanu starplaikos skraidīt un vicināt kulaciņus, vajadzētu ejot uz Saeimas vēlēšanām ļoti strikti padomāt par ko vēlēt. Referendumu neapmeklēšu augstāk minēto iemeslu dēļ.

P.s. Par pozitīvisma kampaņām.
Pozitīvisma kampaņas arī ir dažādas, vieni piebāž filmu starplaikus ar saviem ģīmjiem un sevi slavē uz vella paraušānu (par svešu naudu), citi sačupojas ar TV žurnalistiem un to pavadībā apmeklē pāris daudzīvokļu mājas, vēl cits gāna konkurentu tā ka liekas, ka jāņem plinte tas jāšauj nost (kaut gan neko sliktu personīgi man nav izdarījis). Un tad rodas maziņš jautājums - vai reklāma ziņu raidījumos pēc reitinga nav tik pat vērtīga, kā starpfilmu reklāmas, un smazgu gāšana vienām pār otru. Tā kā spriedelēt par to, kas ko ieguva no pozitīvisma vai negatīvisma kampaņām ir vē jautājums. (Statistika - reklāmai ir ietekme uz apmēram 20 - 30% vēlētāju, kuri ir aizgājuši uz vēlēšanām).
ht100 | 2008.07.29. - 17:49:22

Nausi, baidos ka es stipri iebildishu apgalvojumam ka katram otrajam letinjam chomos ir saimas deputats vai ministrs. Pat ne politikis.
nausis | 2008.07.29. - 18:14:24

Bez vārda čoms tu ir arī minēti citi, tai starpā "politiskā simpātija". Apgalvot, ka nepazīsti nevienu politiķi var, bet ja ļoti pameklē tad gan jau kāds atradīsies vai nu ciema, vai pagasta, vai izpilkomitejas deputātiņš... :)
streichholz | 2008.07.29. - 18:29:34

Vaardsakot te ir taa: ir lauks un tajaa griezdamaas aug nezaales. Un lauka malaa staav zemnieki un diskutee- vajag mums kapljus jeb nevajag ? :D
© Lesbi.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontaktai  |   Reklama  |   Taisyklės  |  Privatumo politika  |  

Svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.