ht100
|
2008.01.20. - 16:01:09
Beediigi kad sarunas nonak lidz limenim ka dazhiem te, pirms kads iztiirija. Kurs tas bija?
Isteniba Riga ir skaista pilseta. Nezinu ko darit ar monstriigo dalju, ceru taa driiz sabruks. Galvenais nesabojat pilsetu ar salstraukiem kas konstrueti ar Egiptes piramidu izturibu. Ari Stokholmai nav ne vainas, ipashi vasara. Man tikai gruti pierast pie domas ka kads varetu braukt uz sejieni ne darba darishanaas.
Barselona ir skaista pilseta, un man ar to saistijas nostalgiskas atminjas kad apmekleju otro reizi. Starp citu, Barselona ir European gay capital #2, un airBalticam turp ir tieshais reiss. Amsterdamai ir savs unikalais feelings – tu izkap no lidostas vilciena un jau uz perona tevi apnem cigaru un zaaliites smarzha. Es nejokoju, ja cilvekam nav iesnas tas smacenieks sit degunaa uzreiz. Aizraujosha seno laiku arhitektuura, plus holandieshi ir patiikami cilveki ar labiem social navigation skills. Londonai es biju paredzejis 3-4 dienas, bet iestregu uz vairak ka nedelju. Tur ir ljoti daudz ko redzet un izbaudit.
New York ir jaaredz. Man laimejas jo Twin Towers vel staveja uz vietas un man bija tas gods uzbraukt augsha. Nu jau par velu, kas nepaguva, tie nokaveja. Ierados tai pilseetaa no dienvidrietumiem ar mashiinu. Braucu pa numuretu aveniju un domaju – vai ta tiesham ir realitaate, es braucu pa Manhattan business district during 5pm rush hour. Skurbumam lidziga sajuuta. Lidz shim tikai televizoraa redzejis biju. Pec tumsas iestashanas Time Square radiija zosadu – tas ir vismaz reizi muuzhaa jaaredz pasham savam acim.
Visbliivaak apdzivota ir Azija. Tur maz esmu bijis, bet Shanghai ar saviem 17 miljoniem parsteidza ar grandiozitaati kurai jenki netiek lidzi. Tas bija viens no maniem pirmajiem celjojumiem, pirmo reizi redzeju istus debesskrapjus (kuri sleejaas tulit pat aiz graustiem). Gevart mineja Sydney isi pirms zinja pazuda. Ierados tur vakaraa, un laika zonu starpibas delj protams nav iespejams gulet. Tu cilveks klisti pa naksnigo pilsetu un megini izjust kaa tas ir staigat pa zemi ar galvu uz leju. Krogi kaa Anglijaa, aizgaju uz gay bar uz Oxford street, viss kaa Eiropaa. No riita agraa pecpusdienaa sac apjaust starpibu. Arhitektuura un feelings mix starp Eiropu un Ameriku. Saule karajas ziemeljos un kustas uz achgarno pusi. Mashiinas brauc pa achgaarno pusi, udens vannaa pa caurumu iztek un griezhas ari uz achgaarno pusi. Augi pilnigi nepazistami. Parkaa kokos karajas lidojoshie sunji (siksparnju paveids), vaarnu vietaa ibisveidiigie. Vakaraa apstadijumos zhurkas dauzijaas, varu deret ka somainaas. Uz ziemeljiem no botaniska darza, no Farm Cove kreisas pussalas paveras skats uz Sydney Opera un Harbor Bridge saulrietaa (shii par laimi ari tur riet rietumos). Drusku pa kreisi Circular Quay skyline. Sezhu zaaliitee, zhoklis atkaaries. Tas baumas par to skaistumu izraadijas patiesas... Atceraties pasakas bernibaa par princesi kas dzivoja brinumskaistaa pilsetaa kuru ieraugot celjotajs par akmeni parvertas. Ja musdienas zhoklis var atkarties, varu deret tajos laikos pasakas nebija talu no patiesibas.
Atkal garsh penteris sanaca.