kaadskautkur
|
2022.09.30. - 23:45:05
Protams, krievvalodīgie uztur latviešu skolas, un tāpēc krievvalodīgajiem ir tiesības izmantot visas iespējas, ko sniedz latviešu skolas! Tad kāpēc gan jums tās neizmantot?
Ja gribat iegūt tiesības iegūt izglītību saviem vecākiem
ērtajā valodā, tā jau ir papildus ekstra un par to kādam ir papildus jāmaksā, lai pieņemtu darbā papildus skolotājus un sagatavotu un uzturētu aktuālus papildus mācību materiālus. Pašlaik par to neviens nemaksā, ne latvieši, ne krievi. Gribat lielākus nodokļus visiem, lai varētu atļauties šādu ērtu ekstru tikai tāpēc, ka jūsu vecāki spītīgi (nekā citādi to nevar nosaukt) negrib bērniem ļaut integrēties vispārējās mācību iestādēs?
Galu galā, kāpēc jūs nevarat rīkoties tieši tāpat, kā dara citas mazākumtautības citās valstīs - par savu naudu izveido svētdienas skolas, kur bērniem māca savu valodu un kultūru? Vai tas nebūtu daudz efektīvāk nekā maksāt naudu nodokļos, kas var aiziet Lemberga, Šlesera u.c. shēmošanai? Ieguldiet paši tieši sev vajadzīgajā skolā un saņemiet rezultātus.
Un kāds vispār ir mērķis? Kāpēc krievvalodīgie tik ļoti grib, lai Latvijā dzimis bērns mācītos krievvalodīgā skolā, nevis kopā ar visiem citiem bērniem? Kāpēc būtu jāveido šādi mākslīgi krievu kultūras burbuļi?
Es kā redzes invalīds no dzimšanas ne pārāk atbalstu arī to, ka invalīdiem ir īpašas skolas. Tādi speciāli burbuļi ir ērti (tāpat kā burbulis ar ērtu valodu), bet pēc tam ir grūti izlīst no burbuļa, lai integrētos sabiedrībā. Drīzāk ir jārada vairāk iespēju mācīties visiem vienotā vidē, bet cilvēkiem ar grūtībām dot papildus rīkus. Pats mācījos parastā vidusskolā un nebija viegli, taču iemācījos sadarboties un cīnīties par savu vietu vairākuma vidū un šajā ziņā saku paldies vecākiem, ka neizvēlējās mani sūtīt "speciālā burbuļa skolā".
Arī es varētu tagad kliegt, ka visiem ir jābūt vienādām tiesībām iegūt informāciju sev ērtā veidā un pieprasīt, lai veikalos preču apraksti ir lielāki un lai visi autobusi skaļi paziņo par savu tuvošanos pieturai, lai man nebūtu jālaužas cauri cilvēku pūlim pie pieturas, meklējot pareizo autobusa numuru. Taču apzinos, ka šādas prasības būtu nevis tiesības, bet gan ekstra, par ko es neesmu maksājis nodokļus, un valstij nav jānodrošina visi man ērtie veidi, bet gan man pašam ir jāpielāgojas videi un jāizmanto citi risinājumi savu mazākuma problēmu risināšanai.
Tāpat arī ar krievvalodīgajiem bērniem - arī viņiem var būt savas ekstra prasības, taču ir pieejami arī citi risinājumi, kā tās nodrošināt, neradot spiedienu uz valsti un neveidojot "savus burbuļus". Paskatieties Youtube video par skolu Apelsīns Krievijā - ja grib, tad visu var izdarīt un izveidot savas alternatīvās skolas. Galvenais, lai bērniem pēc tam nebūtu vēl grūtāk. Bērnībā valodu apgūt ir vienkāršāk nekā tad, kad sākas sarežģītāki mācību priekšmeti, eksāmeni, augstskola. Sākot bērnu laist krievvalodīgā skolā, jūs viņam izdarīsiet "lāča pakalpojumu" un vēlāk bērns mocīsies. Protams, ja vien mērķis jau no sākuma nav eksportēt bērnu uz kādu krievvalodīgu augstskolu citā valstī - bet tā jau atkal būtu ekstra.