wizard
|
2006.12.19. - 23:54:49
mistiq, gejs bija Lazarevs. Belinsgauzens bija hetero. Starp citu, par godu Lazarevam ir nosaukts viens no laukumiem Sevastopoles centrā. Taču geju tikšanās vieta šajā pilsēta (tā saucamā ’’плешка’’ ) ir pie pilnīgi cita laukuma, kas ir nosaukts par godu citam admirālim, nesen kanonizētajam Ušakovam. Kaut gan viņš nebija cilvēks, kas ir pelnījis tādu ’’pēcnāves slavu’’ vairāk, nekā Lazarevs.
Attiecībā uz ’’laimi-nelaimi’&rsquo ; man vienmēr ir bijusi vai nu neskaidra vai (drīzāk) absolūti sveša tava pieeja šim jautājumam. Būt laimīgam - nav nekāds liels tikums. Bieži vien pat otrādi - netikums. Turklāt laimīgam cilvēkam var būt ne mazāks pamats naidam, nekā nelaimīgam. Galu galā, Ādolfs Hitlers vai Augusto Pinočets galvenokārt izsauc tieši šo emociju, un bieži vien tieši tādēļ, ka daudziem ir laime, kuru šāda tipa cilvēki varētu atņemt.
Ne jau iekš tā ir problēma. Metodolģiski (ciktāl vārds ’’metodoloģija’&rsquo ; šeit ir vietā) tāds izskaidrojums atgādina diskusijās tipisko pāreju uz personībām, kas tikai nejauši var uzvedināt uz kāda viedokļa pamata vai kādas uzvedības motīvu pareizu izpratni.
Cilvēkiem ir noteiktās intereses. Tajā skaitā ’’heterofobiem’’ . Šīs intereses arī nosaka viņu uzvedību. Attiecībās ar sabiedrības heteroseksuālo vairākumu veidojas tikai daļa no heterofobu interesēm. Bet bez tam ’’heterofobija’’ var būt ļoti labs iekšējās konsolidācijas līdzeklis, tāpat kā nacionālisms.
Ir vietas, kur ebreji ļauj strādāt tikai ebrejiem. Ir vietas, kur tikai latvieši tikai latviešiem. Ir vietas, kur tikai krievi tikai krieviem. Ir sfēras, kur geji arī bīda savējos un neļauj iekļut svešajiem. Ne vienmēr šāda uzvedība izskaidrojama ar vājāšanu un ciešanām, kuras piedzīvoja kāda etniskā vai sociālā grupa.
Ir ’’ierindnieki’’, kuri pilda nacionālisma vai ’’hetefobijas’’ retranslatoru funkcijas. Paši viņi domāt negrib, un nodod no citiem aizgūtās domas tālāk. Bet ir cilvēki, kas tīri emocionālā līmenī nav nekādi ’’fobi’’ ne pret cittautiešiem, ne pret citas orientācijas ļaudīm. Viņi vienkārši veido sev pakļauto grupu, izmantojot kādu ’’fobiju’’.
Šādi cilvēki parasti nav nekādi cietēji, jo spēj labi pielāgoties jebkurai situācijai.