Vartotojas
Slaptažodis

Interesanti, kā Jūs sadzīvojat ar Satversmes ģimenes grozījumu referendumu? Liberālisma izgāšanās?


alvils | 2021.07.31. - 15:41:44 | Peržiūrėta 976 kartų

Ir pagājusi pusotra diennakts, kopš var parakstīties un ir savākti gandrīz 6000 paraksti. Var jau teikt, ka homofobu Latvijā ir maz un 155.000 parakstu ir daudz, ka sabiedrība ir neaktīva, utt. Un tomēr, parakstus vāks veselu gadu, cilvēki savu rūgtumu gāzīs pret LGBT, tuvākā nepilna gada laikā Saeima būs spiesta izstrādāt kādus jelkādus likumus __visu__ __ģimeņu__ aizsardzībai (tāds ir Satversmes tiesas spriedums) un šāds process neizbēgami aktivizēs sabiedrību. Praids šogad būs ļoti kluss laikam un daudz parakstu tas neienesīs.

Un tomēr, ir tik ļoti smagi to visu redzēt.

Un tad nāk (vismaz man) nāk 2 klikšķi.

Pirmais. Latvija ir maza valsts. Latvija ir nabadzīga valsts. Latvijā ir mazizglītota valsts ar joprojām atpalikušām industrijām. Stārtupi ir maz, mazi un un izmanto primitīvas tehnoloģijas. Nav brīnums, ka šeit ir tauta tāda, kāda tā ir. Nu lai tā būtu. Latvija nav priekš manis, Latvija man mana zeme, tauta, valsts, mani šeit nekas nesaista. Null. Man ir vienaldzīgi, ka šeit notiek. Manas zemes ir Vācija, Francija un citas attīstītās valstis. Un ja Ungārija un Latvija un Polija pametīs (vai tiks izmestas) no ES, tad vēl jo labāk. Lai dzīvo savos s... os un izbauda pieredzi un padomā. Un šo es saku ne tikai par sociālo kultūru, bet par industrijām un ekonomiku vispār. Kaut vai tas, kā Latvija attiecas pret izlītību, zinātni un inovācijām. Kaut vai tas, kā ES Atveseļošanās covid nauda ir a... irsta betonā un būnieku kabatās.

Otrais. Latvijā ir nacies redzēt daudz, daudz truluma politiķos. Man šķiet, ka Latvijas politiku (visā spektrā) konrolē primitīvie biznesi un to īpašnieki un viņiem ir vajadzīgs cilvēkus močīt, turēt paklausībā un tālāk no izglītības. Tā ir šādu biznesu idzīvošanas un augšanas stratēģija un visa valsts ir būvēta uz to. Ja homofobija labi ieliekas šajā stratēģija - tad lai būtu. Un liberalās politikas piešprice ir kaut kada kombinācija no dažu siltu vietiņu meklēšanas, demokrātijas spēlītēm, vietējās kolaboracionistiskās "inteliģences" (kas piešķir krāsas un nodrošina kultūras "servisu" masām tā, lai viss iekļauts primitīvo biznesu elites sistēmā) dvēseles un sirdsapziņas mierināšanai un idzīvināšanai (šādai "inteliģencei" apkalpojot ... dainas idejas tomēr dažreiz metas nelabi un rodas dvēseles paģiras). T.i. šāds referendums ir liberālās politikas izgāšanās. Bet tā nav nedz traģēdija, nedz negaidīta nelaime, jo liberālā politika vienmēr šeit ir bijusi primitīva, bez pasaules līmeņa domāšanas, bez rūpēm par attīstību, sociāli-ekonomisko  mobilitāti, bez domāšanas par ekonomiku un tehnoloģisko attīstību. Tātad. Ja šis referendums traumē šo liberālo politikas spārnu, tad jo labāk. Lai izbauda savu trūkumu sekas, savas vienaldzības sekas.

Un ar šiem diviem klikšķiem ideja par referendumu šķiet pat patīkama.
Atsakymai (7)
alvils | 2021.07.31. - 15:58:40

T.i. var domāt, ka aktivitāte apsīks. Un tieši uz to cer politiķi (tieši liberālie), kas ir konsekventi izvēlējušies referenduma ignorēšanas un kancelēšanas pieeju. Būtu jau labi, ja tas tā būtu un ja tas nostrādātu.

Bet gads tomēr ir ilgs laiks un šī gada laikā homofobi var uzbūvēt stāstu un visticamāk arī uzbūvēs to. Attiecīgās organizācijas izmantos katru politisko kustību un notikumu, lai to ievītu "dabiskās ģimenes" naratīvā, lai ap to būvētu iedomu un ideju kustību, kas piespēlēs skaidrojumus, stāstus, identitātes, vienkāršojumus (viss populisma un pakoto ideoloģiju instrumentārijs) un tas viss audzēs parakstu masu, indīgo ideju difūziju sabiedrībā un tad jau ieslēgies arī pūļa un līdzskriešanas efekti, tad arī masu mediju industrijas uztaustīts augošo interesi un viss aizies aizvien dziļākā p... aļā.

Es nezinu, kas notiek ar parakstiem. Var jau iedomāties, ka homofobiski indivīdi gaidīja šo brīdi un tagad, pirmajās dienās, masveidīgi parakstās. Un pāris dienās tas viss būs beidzies un pie 50.000 parakstiem iestāsies lielais klusums. Var jau būt, ka tas tā ir.

Bet var būt arī pretējais stāsts. Piem., džeki ballējas, brauc zaļumos, sēž pie ugunskura un kādā brīdi runā arī par referendumu. Kāds ir parakstījies un ierosina arī citus, tie citi velk ārā telefonus, parakstās, atceras šo "hepeningu", sajūtas vareni un stāsta tālāk. Aizbrauc uz laukiem un iedod savu līdzpaņemto planšeti vai laptopu arī savai vecmāmiņai, kas priecīga par labajiem mazbērniem ir gatava uzlikt savu parakstu. Mācītāji jau vakar sāka dalīties ar parakstu linkiem uz referendumu Facebookā. utt.

Šaubos, vai kancelēšana šeit darbosies...
amazonka69love | 2021.07.31. - 17:33:06

Pilnīgi vienalga cik nobalsos, grozījumi būs pieņemti ja tas būs kādam izdevīgi vai ja tā ir es iniciatīva.
come-to-me | 2021.08.01. - 19:55:00

Pierādījums tam, ka nekas nemainīsies lv šajā jautājumā vēl ilgi... diemžēl...
alvils | 2021.08.01. - 22:59:57

Pa šodienu ir nākuši klāt ap 1.200 parakstu. Nav tomēr pārāk daudz.

Man liekas, ka tik slikti nav un pamazām jau kļūst labāk. Nesen cita sakārā nācās lasīt, ka arī Dimiteres izgājiens ar krustu bija indivudāls akts un Pareizticīgo baznīca ar tādu agresiju galīgi nebija mierā. Viss sāk izskatīties pēc nelielas ļaužu grupas, kas mēģina būt skaļa, pievērst uzmanību.

Ja paskatāmies vēsture, tad viss būtu gājis savu mierīgo gaitu uz priekšu, ja nebūtu prasības Satversmes tiesā un attiecīgais lēmumus. Laiks rādīs, vai divām turīgām lesbietēm (kurām piespriestais pabalsts droši vien bija papildus ienākums, ko ielikt investīciju kontā un nevis izdzīvošanas nepieciešamība, kāda ir desmitiem tūkstošu ģimeņu šajā valstī) tiesas cīna par pabalstu būs bijusi tas rezultatīvākais veids sabiedrības saliedētībai. Varbūt sociālo un ekonomisko jautājumu plašāka risināšana kādas aktīvitstu grupas ietvaros būtu bijis rezultatīvāks ceļš, lai Latvijā atbalstītu modernu un saliedētu sabiedrību.
kaadskautkur | 2021.08.06. - 13:55:19

Ja paskatāmies tos ieteikumus grozījumiem šauri loģiski:
"Valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti"


Vai tas, ka valsts īpaši atbalsta šādu laulību, automātiski ir izslēdzošs citām juridiski legālām savienību formām? Nu lai jau atbalsta savienību starp vīrieti un sievieti, galvenais, lai nebūtu aizliegta iespēja nākotnē arī definēt citus savienību veidus      Pēc principa "kas nav stingri aizliegts Satversmē, vēl arvien ir teorētiski iespējams un var tikt atļauts ar pārējiem likumiem". 

Bet nu tas tā, šauri skatoties. Es jau saprotu, ka ja šo pieņemtu un ja pēc tam no LGBT puses sāktos runas par citām savienību formām, pretinieki bakstītu ar pirkstu izmainītajā Satversmes punktā un teiktu, ka "valstij nav pienākuma atbalstīt šādas savienības"... tomēr atkal - "atbalstīt" taču nav izslēdzošs attiecībā pret visu pārējo.
egidy | 2021.08.06. - 16:17:23

Kaadskautkur

Tur ir citi akcenti. Satversmes tiesa un tiesībsargs lēma par _ğimenes_ benefitiem un nevis laulības benefitiem. Satversmes grozījumu būtiskā daļa definē ğimeni tā, lai izslēgtu geju savienības. Ja šo pieņem, tad gejiem nebūs ğimenes benefitu neatkarīgi no tā, vai viņu savienību sauc laulība vai citádi.

Pašlaik parakstu skaits diená ir nokrities no 2000 līdz kādiem 300. Bet nav datu, kas notiek pie notāriem un ar papīra parakstiem.
vitao12 | 2021.08.07. - 13:40:17

Dimiterus vienkārši ignorējam, kopš viņu cilts mātes artmanes laikiem redzams ka viņi visi ir tikai godkārīgi un mantkārīgi idioti,   manupāt te lūk arī izskaidrojums kāpēc pareizticīgo baznīca viņu izlēcienus neņem nopietni
© Lesbi.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontaktai  |   Reklama  |   Taisyklės  |  Privatumo politika  |  

Svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų privatumo politika.