maikls
|
2008.02.07. - 10:46:30
Agrāk lopi vienmēr ir bijuši dabisko procesu sastāvdaļa, šobrīd mājlopi dzīvi atšķirti no dabas, ārpus dabas likumiem - lielās koncentrācijās, lielā saspiestībā, ilgstoši vienā vietā. Ja dabā dzīvojošs lopu bars pārvietojas un iekļaujas dabā un ja viņu radītos mēslus un gāzes daba tāpēc spēj absorbēt, tad fermas vienuviet rada tik lielu piesārņojumu, ka to nav iespējams absorbēt vai izretināt, dabiskie mehānismi, kā to novērst, nedarbojas.
Turklāt jāpieskaita arī tas piesārņojums, kas tiek radīts, audzējot lopbarību. Lielu daļu lopu nelaiž ganībās un visu lopbarību pieved klāt, tiek izmantotas milzīgas zemes platības, kurās audzē lopbarību, un tās audzēšanā izmanto daudz pesticīdu un minerālmēslu, - tas viss tiek ieskaitīts lopkopības nozares radītajā piesārņojumā. Tāpat ir jāpieskaita izcirsto mežu negatīvā ietekme, jo galvenais mežu izciršanas iemesls pasaulē ir lopkopība - tiek atbrīvota vieta jaunām ganībām un jauniem lopbarības laukiem.
Tieši tāpēc lopkopība, saskaņā ar ANO, ir arī galvenais ūdens piesārņotājs, galvenais sugu izzušanas un biodiversitātes (daudzveidības) mazināšanās cēlonis.