grifs
|
12.03.2008. - 20:28:31
Linda - jāteic - visu cieņu, ka tu neapvainojies, jo es, gluži kā mistiq necenšos nolikt DD kā pasākumi, tikai rast atbildes, un kā atklāts gejs, kurš nevienu reizi nav piedalījies šajos pasākumos vienkārši dalos savā skatā no malas, kā nu man tas izskatās, kas manuprāt ir ļoti noderīgi jums pašiem, jo ir savrīgi ne tikai redzēt, kā tas izskatās no iekšienes un no nopraidistu puses, bet arī no vienkāršo pilsoņu (gan homoseksuāļu, gan heteroseksuālu) puses, kas manuprāt ir absolūtais varākums šajā situācijā.
Saki pētījumiem piesaistīt institūtus? Nu... var jau. Lai gan man šķiet, ka visvienkāršākais un drošākais veids būtu paņemt citu valstu pieredzi, kurām nesenā pagātnē bija līdzīga situācija, piemēram, Īrija, kurā tikai tagad tiek reāli kas doma’ts par partnerattiecību likumu, lai gan principā sabiedrība tur nav neiecietīga. Iespējams, ka bez visiem institūtiem un liekas naudas izdošanas, vienkārši daloties pieredzē būtu iespējams iegūt atbildes apr metodiku, kā iespējams ievākt inormāciju no tiem slēptajiem, jo cik mēs abi saprotam - atklātie geji nav problemātiskā grupa.
Par ziņu izplatīšanu arī - es nez, cik daudz ir darīts šādās lietās, bet arī varētu pasmeltes pieredzi kaut vai no tās pašas Delnas un citām līdzīgām organizācijām, kā tās realizē informācija apriti pa medijiem. Un ja runā par ziņām, tad cik var redzēt pēc komentāriem - tauta ir izslāpusi pēc jebkādām ziņām no Mozaikas (neapmeklējot mājas lapu, jo cilvēki vēlas saņemt ziņas, nevis tās meklēt), tāpēc iespējams, ka labāk ir rakstīt ziņas pat ja tām nav tūlītēja rezultāta, nekā klusēt ilgu laiku, jo ilgu laiku nekas neizdodas, sabiedrībā radot iespaidu, ka nekas netiek darīts. Kā nekā skolās arī mācas - izrādi centību un skolotāji tev panāks pretī. Tā arī citās jomās - parādi, ko tu dari, ko tu gribi sasniegt un gan jau kāds pamanīs un pasniegs tev palīdzīgu roku. Un tad tiks atrisināta problēma ar to, ka daudzi uzskata Mozaiku kā tikai praida organizētāju.
Bet tie slēptie... Nu nedomāju, ka’tā ir baigā problēma. Viņiem ir tā, ka viņie pie savas dzīves ir pieraduši, pieslīpējušies un ir tikai loģiski, ka viņi nevēlas neko tur mainīt, jo ir taču labi kā ir.Kā jau es teicu - nevienam nav pienākums no malas rūpēties apr GLBT tiesībām - tas būtu jādara likumdevējiem. Ja kādam tas nepatīk, kā tas notiek, tas var izteikt savu viedokli vienalga kā - piketējot, ejot praidā, plēšot traukus utt... Ja tu izjūti pienākuma apziņu, tas ir ļoti jauki, bet tu nevari gaidīt, ka šāda apziņa būs visiem. Domā par to, ka tu kā cīnītāja kādreiz varbūt dabūsi sev pieminekli Vērmanes dārzā kā LGBT tiesību celmlauze Latvijā.
Man pašam šī valsts vairs neliekas ne mājīga ne pievilcīga patiesībā nekādā ziņā ( nu varbūt man vēl patīk Rīgas arhitektūra :D). Un es tiešām jau ar vienu nāsi ošņāju, kas notiek ārzemēs un kādas būtu manas iespējas aizceļot. Jā - es varbūt esmu nepacietīgs, ņemot vērā arī manu vecumu, taču man nav nekādas vēlmes cīnīties ar vējdzirnavām, ņemot vērā arī to apstākli, ka parlamenta krēslos nenotiek nekādas izmaiņas un elektorāts ne par manu nepaliek gudrāks, lai ievēlētu likumdevējus, kas rūpētos apr visiem vienlīdzīgi gan ekonomiski, gan tiesiki, tostarp arī par GLBT tiesībām.