grifs
|
17.04.2008. - 11:25:17
Nu te nu mēs varetu padiskutēt vispaŗ par politiskajiem uzskatiem...
Atkal tavi atslēgas vārdi:"kuros mums sakrīt intereses". Jautajums tikai - cik daudz sis intereses sakrīt un ja lielakaja daļā jautājumu nesakrit - tas rada konfliktsituāciju.
Ja pieskaros tēmai par politiskajiem uzskatiem, atd es esmu cilveks kurš atbalsta mažoritāru divpartiju (maksimums trīspartiju) vēlēšanu sistemu, kuras rezultāts ir normala bezkonfliktu darbība gan aprlamentā, gan valdībā, kur neviens nevienam nelieks sprunguļus riteņos un necenšas viens otru gāzt. Savukārt elektorāts ik velešanas izlemj, vai pie varas esosais speks tos apmierina, vai nē.
Līdzīgi ir ar organizācijām. manuprāt nav nepieciešams n-tas organizācijas, kas darbojas vienā sfērā. Daudz efektīvāka man šķiet viena liela organizācija, ar konkrētu virzītu bezkompromisu mērķi. Un tapēc es arī saku, ka man skiet parak veiksmīga doma par vel kadu organizāciju, ar kuru, kopienas kopīgā labuma varda tiktu mēģinats rast komromiss, nemot vērā, ka organizācijas neviens neievel, bet tās var apstavāt pašas par sevi. Un lūk. Tāpēc pašlaik es Mozaiku kā organizāciju atbalstu, pat ja neatbalstu dažas tās metodes un izmantotos līdzekļus mērķu sasniegšanai.
Taču, ja Mozaikai ir vēlme augt un attīstīties un radīt kādus atsevišķu atzarus, kas nodarbotos ar saviem atsevišķiem jautajumiem, manuprāt, ir ļoti jāieklausās apkārtejos cilvekos (partijai tas butu elektorats), kas arī nosaka atbalstu organizācijai, jo ne visi cilveki vēlas būt biedri un aktīvi nemt dalibu akut kadās organizācijas aktivitātēs, bet viņiem ir nepieciešams kāds spēks ko atbalstīt, kam līdzi just utt... Un ir jācenšas uztaustit, izzināt, un saprast tās lietas, kas potencialajiem atbalstītājiem ir svarīgas, lai nav tā, kā te jau daqzos komentāros minēja, rodas sajūta, ka organizācija dara to, kas cilvekiem nemaz nav nepieciešams. Jā, jā - var jau teikt, ak organizācija var darīt, ko vina velas un ko velas viņas biedri, tacu, ja organizācija velas augt vinai ir jācenšas iegūt sabiedrības atbalstu (šajā gadījuma kopienas). Pretejā gadījumā tas stipri velk uz nelielas grupas atsevisķām interesēm, kur beigās, kā tu apti saki -kad šai grupai tas apniks, tā nomirs dabīga nāvē, jo nebūs neviens, kas seko šīs grupas idejām.
Principā kā spilgts piemērs ir mūsu pašu veca labā ILGA Latvija, kura acīm redzot ir tiešām veiksmīgi nobeigusies, jo lūk kā buldozeri darbojās tā, kā velējās tās vadītāji, aizmirstot, ka šīm idejām nav sekotāju. Ka jau es teicu - sevi ir jāmak pardot un piedavāt.