Логин
Пароль

Labs dakteris


dictio | 17.01.2020. - 21:48:14 | Дискуссия прочитана 1325 раз

Sveiki. Gribētu atrast ārstu, labu ārstu, kuram var mierīgi stāstīt kas un kā un saņemt atbildes pēc būtības. Lai nav tā, ka jādzird atbilde- izlasiet internetā.
Ответы (6)
lehishtokek | 22.01.2020. - 19:07:46

Kādā jomā? Man ir saistība ar medicīnu, atsevišķās jomās, varbūt varu dod kādu padomu :-) Bet ģimenes ārstu es pati labprāt atrastu, jo manējā pateica, ka man dažkārt ir ledaini sviedri no kosmētikas, kas izrādījās diabēts un tahikardija  es nežēlojos un nekaunos par to runāt!!! bet, jā, pati vazājos pa privātklīnikām, ja kādreiz ko vajag pēc šī.
myluck | 17.05.2020. - 22:51:28

Pati mācījos medicīnu un zinu, ka diabētam raksturīgi tie aukstie sviedri un padušu svīšana. Retos gadījumos izmainās arī apmatojuma augšanas temps un jā, tas ir saistīts ar Tevis pieminēto tahikardiju  Par to noteikti vajadzētu runāt, jo klusēšana nav tas labākais variants. Mēs universitātē saistībā ar šo tematu grupās rīkojām supervīzijas un pārrunu seansus un tādējādi veicinājām izaugsmi. Žēl, ka aizgāju no studijām tur, bet tas nekas, jo uzņēmējdarbība arī neskāde dzīvi
alvils | 18.05.2020. - 14:59:18

Vienmēr pirms iešanas pie ārstiem es pats apskatos ģimenes ārsta rokasgrāmatu, internetā izstudēju zāles un vienmēr jau man aptuveni ir skaidrs, kādus izmeklējumus veikt un kāds zāles izrakstīt. Ganrīz vienmēr tas ir vairāk nekā ārsts grib rakstīt, bet beigās panāku savu. Protams, bieži vien ir gadījumi, kad esmu aizšāvis galīgi greizi, speciālistam tomēr skats ir daudz plašāks, bet tā tomēr ir pamatlieta - pacientam pašam par sevi ir jādomā un jārupējās, ārsts liek zīmogus.

Bez visām ikdienas kaitēm mani sevišķi interesē anti-aging (jaunības atgūšana) un metabolās problēmas (apetīte, mantotās slimības, liekais svars, sevišķi iespēja tās risināt ar CRISPR terapiju). Atrodu laiku lai lasītu top žurnālus (Nature sērijas, EMBO press, Ann Liebert ir specializēti) par šīm tēmām un būtu pašā avangardā, kuru tikai tiek dizainētas jaunas zāļu vielas un terapijas. Noteikti ir vērts skatīties arī ASV clinicaltrials datubāzi par spēkā esošiem klīniskiem izmēginājumiem. Gandrīz visām firmām (gan farmācijas gigantiem, gan bio-stārtupiem) no mājaslapas galvenā menu var piekļūt pie ’Pipeline’ - ērti pārskatāmā veidā redzēt visas terapijas un zāļu vielas, kuras firma attīsta un kādā stadijā tās ir (preklīniskā vai kādā no klīnisko izmēģinājumu 3 fāzēm). anti-aging terpijām pat ir apkopojoša lapa ar pipeline no visām anti-aging terapijām. Neesmu atradīsi līdzīgu apkopojumu par metabolām slimībām, bet gan jau ka pacietni organizējas.

Ir vēl tāda lieta kā 30x genoma sekvenēšana (pilnā sekvenēšana ar nukleotīdu precizitāti - rezultāts ir vairāki miljardi burtiņu, kuri veido DNS), kuru veic vairākas ASV un Eiropas firmas (nosaukumu nelikšu, jo gay.lv to var uzskatīt par reklāmu) un kuras piekādā arī automātiskos reportus atbilstoši katra genomam. Facebook ir šo firmu klientu grupas, kurās regulāri apspriežas par vienu vai citu interpretāciju, par programmu lietošanu datu analīzei utt.

Tas ir gandrīz vai biohakings - kurā mēs mīlam un uzlabojam nevis savu autiņu, bet gan sevi pašu. Tas ir jādara ar mīlestību un interesi. Neticu, ka var pasviest naudu otram cilvēkam un viņš to uzņemsies tavā vietā. Medicīnā starpiba starp avangardu un ierindas LV ārstu ir milzīga. Vari meklēt avangarda ārstu ASV un maksāt, bet varī arī darboties pats.

Un daudzu slimību gadījumā - piem., uztura, sirds, utt. - pašam vien nāksies darboties - sports, piedomāts uzturs, utt. Ar naudu norakt šīs lietas vismaz pagaidām nevar. Ar laiku būs automātiskās, personalizētās terapijas, bet šodien vēl pašam jādomā.
alvils | 18.05.2020. - 15:16:57

re myluck
Man liekas, ka neko neesi zaudējusi. Viena lieta ir strādāt par ārstu šeit un tagad un izrakstīt zālītes, uzlikt rociņu utt. Otra lieta ir attīstīt visas molekulārās, CRISPR, regenerative medicine, bioinformātikas lietas pašam vai vismaz (gudri, zinoši) investēt uzņēmumos, kas šo attīsta. Medicīnā ir vēl tik daudz, daudz kas bīdāms uz priekšu, ka daudz interesantāk un noderīgāk ir bīdīt uz priekšu, nekā vienkārši citiem dot tās nepilnības, kas tagad pieejamas. Kādam tas ir jādara, bet tas noteikti nav priekš manis.
alvils | 19.05.2020. - 11:53:25

p.s. vispār viss ir ļoti atkarīgs no medicīnas nozares. Piem., zobu ārstēšana (mūsdienu endodontija un plombēšana) ir sasniegusi gandrīz pilnību, arī antibiotikas darbojas gandrīz izcili un perfekti (piem., angīnas gadījumā), šajās nozarēs noteikti ir jāpaļaujas uz ārstu un jāizmanto iespējas pilnībā. 

No otras puses - cīņa ar lieko svaru - medikamenti faktiski nav (zāļu vielas nav pat īsti izstrādē, cerīgas ir dažas peptīdu zāļu vielas, bet, cik meklēju, tad pēc 1. fāzes klīniskiem testiem nav turpinājuma), arī CRISPR terapijā ir tikai paši pirmie pre-klīniskie pētījumi. Tas pats ar Alcheimeru un neirodeģeneratīvām slimībām. Šīs ir tās nozares, kurās pacienti paši aktīvi seko līdzi jaunumiem, meklē klīnisko testu iespējas (kā voluntieri) un dažreiz ir pat gudrāki par ārstiem.
myluck | 19.05.2020. - 13:33:08

Alvil, Tu pareizi saki. Ja neviens neko nebīda, tad pats jau nekas uz priekšu nebīdās. Ir bijuši pietiekoši daudz semināru par personalizētajām terapijām un to ietekmi uz genomu un iespējām izmainīt ģenētiskās nepilnības medicīniskā ceļā ar molekulārās medicīnas palīdzību. Protams neizpaliek psihosomatika un ar to saistītie klīniskie testi, kas pierāda psihes iedarbību uz izmaiņām ķermeņa kopējā stāvoklī. Tādēļ labs ir tas, ko varam izdarīt šodien un testēt tā, lai rīt varam būt droši par rezultātiem.
© Lesbi.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Контакты  |   Реклама  |   Правила пользования  |  Политика конфиденциальности  |  

Мы использоваем cookies. Продолжая просматривать сайт, вы даете согласие на использование cookies.