wizard
|
10.07.2007. - 11:37:53
Galvenais, kas mani satrauc, ir tautas nepatstāvība.
Visi, kas aizgājuši nobalsot, faktiski palika ar sevi apmierināti un daži pat ieguvuši visai naivas cerības, ka referendums kā tāds ir ’’signāls’’ kādam - īpaši radikāli noskaņotiem, bet pavisam neprofesionāliem un netīriem politiķiem, kas savā šaurpierainā un demagoģiskā cīņā par ’’demokrātiju’’ un ’’caurspīdīgumu’’, pret ’’korupciju’’ un ’’oligarhiem’’ rīkojas vēl prettiesiskāk un vēl amorālāk, nekā ’’valdošā kliķe’’.
Līdz šim referendumi (izņemot tautas nobalsošanu par iestāšanos ES) tomēr bijuši elitei kā adata dirsā, jo kaut arī ierobežoti, bet tomēr pauda kaut kādu politiski patstāvīgu tautas viedokli. Šajā gadījumā ’’Latvijas suverenā tauta’’ bija tikai rotaļa pretēju politisku spēku rokās un izvēlējās starp diviem ļaunumiem: neaiziet un referendumu vispār nozīmē palīdzēt valdības koalīcijai, aiziet - nozīmē tērēt valsts naudu un palīdzēt ’’Jaunajam laikam’’.
Tieši šai partijai bija nepieciešams referendums, lai piesaistītu sev to tautas daļu, kas nav apmierināta ar esošo režīmu, bet šī opozicionāri noskaņotās vēlētāju daļas koncentrēšana ’’Jaunajam laikam’’ ir vajadzīga nevis tāpēc, ka viņi patiesi vēlas režīmu mainīt, bet tāpēc, lai ieņemtu siltākas vietiņas šajā sistēmā.
JL pati visu laiku piedāvājās ’’valdošajai kliķei’’, arī uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām. ’’Valdošā kliķe’’ atbildēja ’’paldies, nevajag’’, paužot gatavību runāt pat ar šķietami ’’prokrievisku’’ ’’Saskaņas centru’’ un tikai pēc tam un tāpēc JL sacēla brēku un iestājās par referendumu.
Manā skatījumā pareizs solis no vēlētāju puses bija piedalīties parakstu vākšanā, bet ne referendumā, jo parakstu vākšana lika TP pārskatīt savu nostāju un atcelt skandalozos grozījumus.
Piedalīšanās referendumā jau bija kaut kas cits - palīdzība JL novājināt TP un sabiedrotos, saglabājot kontroli pār dažām ļoti ietekmīgām valsts drošības iestādēm, kuras pašlaik imitē ’’cīņu ar korupciju un oligarhiem’’, patiesībā pārdalot siltas vietas, amatus, nišas tirgū, īpašumus.