janisl202
|
08.10.2009. - 01:25:30
Slimnīcās neņem uz rentgeniem un citiem izmeklējumiem pēc nosūtījuma, jo valsts ir lielas summas parādā, protams, ne oficiāli, bet reālā situācija bija tāda, ka valsts pāris reizes samazināja pacientu uzņemšanas kvotu ar atpakaļejošu datumu, tādēļ izveidojās situācija, ka apkalpoti bija ievērojami vairāk pacientu kā valsts pēc tam apmaksāja un slimnīcas nav labdarības iestādes, loģiski, ka lai atpelnītu pārstrādes, tagad vai nu neņem pretī nevienu, vai ņem simbolisku skaitu vai jāmaksā pilna cena. Rindas ir pārāk garas, lai būtu jēgas tajās gaidīt, kaite jau būs pārgājusi vai kļuvusi hroniska vai pat letāla pa to laiku. Viss ir likumīgi, jo jebkuriem izmeklējumiem valsts var noteikt rindu, vadoties no finansējuma, vienīgie izmeklējumi, kurus ir nelikumīgi atteikt ir ja pacients ir acīmredzami dzīvībai bīstamā stāvoklī, bet tas termins ir stiepjams... ja akurāt nav caurdurts vairākās vietās tā bīstamības noteikšana bez izmeklēšanas ir tāda visai subjektīva, parasti sanāk no sērijas man šķita, ka viss būs labi...
Par zālēm jau sen slimnīcās liek maksāt - tas tā bija jau treknajos gados - ārsti teica, ja nemaksāsi tik un tik mēs jums ievadīsim tikai fizioloģisko šķīdumu (citiem vārdiem sakot - sālsūdeni) un atkal valsts ir tiesīga noteikt kādus medikamentus tā finansē, vienīgais nevar atteikt tos dzīvības glābšanai un atkal tas ir subjektīvi vai pacients tiešām mirst, jeb viņam tikai ir slikti un tūlīt paliks labāk.
Slimnīcu maksas ir noteiktas tādas lielas jau labu laiku... Ironiski, protams, bet vietām par gulēšanu slimnīcā jāmaksā vairāk kā par gulēšanu viesnīcā un tas ir neskatoties uz to, ka nav pašam sava istabiņa un pašam vēl jāmaksā par izmeklējumiem un zālēm. Būtībā gulēšanu slimnīcā valsts praktiski vairs nefinansē, cik zinu valsts maksā 2Ls dienā par pacientu. Protams, valsts var noteikt pacienta iemaksas apmēru.
Ja prasa vai tas ir taisnīgi maksāt nebūt ne mazus nodokļus un pretī saņemt 99% maksas medicīnu - protams, ka tas nav taisnīgi, bet no otras puses - valstij jau tās naudas nav, viss lielais sociālā budžeta uzkrājums ir notērēts dažādiem tekošajiem izdevumiem, nesaistītiem ar sociālo sfēru un tā nu sanāk, ka valstij ar miljardu pārpalikumu sociālajā budžetā nākas pat mazināt pensijas, nerunājot nemaz par pārējām garantijām un jautrs ir ierosinājums paaugstināt sociālo nodokli, itkā tauta būtu vainīga, ka tas "uzkrājums", ko grūtajiem gadiem veidoja patiesībā neeksistē. Kāds ir risinājums? - atlaist Saeimu, tā ir parādījusi savu nekompetenci, ļaunprātību un nihilismu valsts pārvaldē un nav ne mazākā iemesla domāt, ka viņi rīt pēkšņi visu sāks labot. Lai izvestu valsti no krīzes nav vajadzīgs ārvalstu aizdevums, nav vajadzīgi nodokļu palielinājumi un nav vajadzības mazināt sociālās garantijas - naudas IR pietiekami, ar nosacījumu ka valsts pārvalde ir efektīva. Mūsu valstī administratīvās izmaksas sastāda lielāko daļu no izmaksām un tur arī ir visa problēma, šī Saeima nav spējīga to atrisināt, jo viņi šo administratīvo aparātu izveidoja saviem radiem, draugiem un paziņām un viņiem loģiski neceļās roka viņus visus atlaist bez pabalstiem, tādēļ ir jāatlaiž Saeima no šī grūtā uzdevuma un jāieceļ citi, kam tas būs viegli. Un ak jā - tie kas negāja uz referendumu par tiesībām atlaist Saeimu var tagad justies gandarīti - jūs šo krīzi esat pelnījuši un tieši pateicoties jums šis vienīgais krīzes risinājums ir praktiski nerealizējams dzīvē, lai jau toreiz varēja jau redzēt, ka Kalvīša izšķērdīgā valdīšana labi nebeigsies.